Uroczystość przekazania samochodu ratowniczego dla OSP Grzymałków

img 1594W sobotę 22.08.15 świętowaliśmy przekazanie dla naszej jednostki lekkiego samochodu ratownictwa technicznego Renault Master. Uroczystości rozpoczęła zbiórka pododdziałów na placu defiladowym. Podczas polowej Mszy Św. o godzinie 14:00 ksiądz kanonik Henryk Rusak w homilii podkreślił ważną rolę jaką grzymałkowscy strażacy pełnią w życiu społeczności. Następnie przyszedł czas na przegląd pododdziałów. Dowódca uroczystości st. ogniomistrz w stanie spoczynku Jan Chrabąszcz złożył meldunek dh Mirosławowi Pawlakowi - Prezesowi ZOW ZOSP RP. Przy dźwiękach hymnu narodowego w wykonaniu orkiestry dętej OSP Łopuszno, poczet flagowy w składzie dowódca Łukasz Woś, flagowy Wikor Lesiak, asystujący Przemysław Woś podniósł flagę na maszt. Rys historyczny jednostki odczytał dh Stanisław Kolus, po czym nastąpiło wręczenie odznaczeń. Medalem honorowym im. Bolesława Chomicza pośmiertnie został odznaczony były prezes OSP Grzymałków Jan Jastrzębski. Kolejno medalami za zasługi dla pożarnictwa zostali odznaczeni druhowie naszej jednostki. Pamiątkowymi deskami zostali wyróżnieni sponsorzy od lat wspierający naszą działalność. Najważnieszym momentem uroczystości było poświęcenie i oficjalne przekazanie nam nowego samochodu ratowniczego. Dodatkowo w prezencie od przedstawicieli Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymaliśmy torbę medyczną PSP-R0, która uzupełniła wyposażenie samochodu. Przemówienia wygłosili poseł na Sejm RP Mirosław Pawlak wraz z dh Ireneuszem Żakiem, poseł na Sejm RP Marek Gos, wicemarszałek woj. świętokrzyskiego Piotr Żołądek, wicewójt gminy Mniów Maciej Lubecki, przewodniczący rady gminy Sławomir Kolus, komendanci st. bryg. Stanisław Woś oraz st. bryg. Robert Sabat. W imieniu jednostki OSP Grzymałków prezes Zygmunt Woś podziękował wszystkim gościom za obecność. Część oficjalną zakończyła defilada pododziałów. Goście zostali zaproszeni na poczęstunek zorganizowany w hali ZS Grzymałków, a na placu szkolnym rozpoczął się festyn. Przybyli mieszkańcy bawili się przy muzyce zespołu PLUS, czekało także dla nich wiele atrakcji. Wśród najmłodszych największe zainteresowanie budził pokaz samochodów strażackich. Finałem imprezy był pokaz sztucznych ogni.

Poczet flagowy:
- Łukasz Woś
- Wiktor Lesiak
- Przemysław Woś

Poczet sztandarowy OSP Grzymałków:
- Daniel Wilczyński
- Marcin Białacki
- Łukasz Grzegorczyk

Adres do galerii zdjęć z uroczystości:

Zdjęcia: Dawid Stefański, Wiktor Woś, Łukasz Woś, Kamil Suchański

Dziękujemy za pomoc w sprawnym przebiegu uroczystości spikerowi bryg. Arkadiuszowi Wesołowskiemu, dowódcy uroczystości st. ogniomistrzowi w stanie spoczynku Janowi Chrabąszczowi, ks. kanonikowi Henrykowi Rusakowi.

Dziękujemy za zaszczycenie nas swoją obecnością wiceminister Obrony Narodowej Beacie Oczkowicz, posłowi na Sejm RP Mirosławowi Pawlakowi, posłowi na Sejm RP Markowi Gosowi, z-cy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Stanisławowi Wosiowi, z-cy Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach Robertowi Sabatowi, prezesowi Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh Ireneuszowi Żakowi, władzom gminy z zastępcą wójta Maciejem Lubeckim.

Dziękujemy sponsorom, których wkład finansowy okazał się bardzo pomocny w zorganizowaniu naszej uroczystości.

Dziękujemy przedstawicielom Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za przekazaną torbę medyczną PSP-R0.

Dziękujemy dyrektor Zespołu Szkół w Grzymałkowie - Pani Grażynie Staciwie za udostępnienie budynku szkoły.

Dziękujemy orkiestrze działającej przy OSP Łopuszno za uświetnienie naszej uroczystości.

Dziękujemy za przybycie naszym zaprzyjaźnionym jednostkom OSP ze Strawczyna, Piekoszowa, Rykoszyna, Gosania, Mniowa, Zaborowic, Malmurzyna.

Dziękujemy całemu komitetowi organizacyjnemu uroczytości, st. bryg. Stanisławowi Wosiowi, Markowi Wosiowi, Zygmuntowi Wosiowi, Zbigniewowi Wosiowi, Krzysztofowi Wosiowi, Bartoszowi Wosiowi, Karolowi Lesiakowi, wszystkim strażakom, którzy poświęcili czas na przygotowanie uroczystości.

Lista sponsorów:

- Firma ARTWIR pani Izabeli Węgrzyn
- Firma DEFRO pana Roberta Dziubeły
- Firma DEX-TRANS państwa Anny i Roberta Pach
- Firma DIANA pana Sławomira Szczerka
- Firma ELDUD Elżbieta i Michał Dudek
- Firma EkoBox pana Kamila Suchańskiego
- Firma EKO PLUS pana Ryszarda Węgrzyna
- Ubojnia drobiu EUROQR panów:
Leszka Zapały
Mieczysława Misztala