Pożar domu w miejscowości Borki

OSP GrzymałkówDnia 15.09.11 doszło do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Borki. Do akcji natychmiast ruszyły dwa zastępy z OSP Grzymałków. Na miejscu dowódca stwierdził, iż ogniem objęty jest dach parterowego budynku konstrukcji drewnianej. Działania ratowników polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na płonący budynek, jednocześnie strażacy w aparatach powietrznych weszli do budynku w celu ustalenia, czy w mieszkaniu nie znajdują się osoby poszkodowane, na szczęście w budynku nie było nikogo.

Następnie na miejsce w szybkim tempie dotarły kolejne zastępy z OSP Mniów (1 zastęp GBA) i JRG 2 Kielce (2 zastępy GBA, GCBA), po czym przystąpiono do rozbiórki zagrażających elementów konstrukcji dachu. W działaniach wzięły udział 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, 3 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej. oraz Policja.